Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach By Cezary Borowy

I must admit I was interested more in the history and culture the author described than in the smuggling activity itself. Everything was composed into a good book. Cezary Borowy To była przygoda niepozbawiona ryzyka.
To byli ludzie młodzi, zdolni, pomysłowi, żądni przygód i wyrwania się z szarej rzeczywistości PRLu.
To była chęć zdobycia pieniądza, by żyć godnie i na poziomie.
To była przyjaźń na dobre i złe.
To była niezwykła podróź po Indiach.
To była po prostu świetna lektura.
Autor po trzydziestu latach udaje się w podróż sentymentalną po Indiach. Wspomina swoją przygodę z jedną z wielu dobrze zorganizowanych polskich grup przemytniczych, która działała na terenie Azji Południowej w latach 80' i 90' ubiegłego wieku. Grupa zajmowała się przerzucaniem elektroniki i złota z Singapuru do Indii. Czasem bywało wesoło, czasem niebezpiecznie, nie obeszło się bez dramatów.
Ale to nie tylko szczera spowiedź przewalacza o ksywce Han Solo, to również wspaniała podróż po Indiach. Jest tu trochę historii, kultury i niezwykłości, które autor w fantastyczny sposób wplata w swoją opowieść. To kraj kontrastów i różnorodności, niegdyś jeden z najbogatszych krajów świata, przez 200 lat grabiony i eksploatowany przez Imperium Brytyjskie. Dziś Indie są przeludnione, biedne i brudne, ale wciąż wyjątkowe.
Spowiedź Hana Solo to książka odważna, dynamiczna, pełna fascynujących anegdot i ciekawej, choć trudej historii Indii.
Czuć tu tęsknotę za dawną przygodą, czuć miłość i szacunek do indyjskiego świata.
Polecam. Cezary Borowy Surprisingly it wasn't the description of smuggling that was the best. Don't get me wrong, it was interesting but became kinda same-y after a while. The best parts were the actually interesting snippets of the history of India that the author included. The humour was also really good, though the overly informal way it was written irked me a bit. Nevertheless I really enjoyed it. Cezary Borowy Fajnie napisane wspomnienia. Fantastyczna i unikalna historia i bardzo szczere wyznanie i wspomnienia autora. Chciał przywołać i zachować tamte historie i przyjaźnie i całkiem zgrabnie mu się to udało. Plus za próby przedstawienia konsekwencji kolonializmu. Fajne, ogólnie, i tyle :) Cezary Borowy Max Cegielski przy pisaniu Prince Polonia korzystał ze wspomnień Cezarego Borowego Spowiedź Hana Solo. Podeszłam do lektury nieufnie, bo wydało to nieznane wydawnictwo - przy tak sensacyjnym temacie spodziewałam się w najlepszym razie sporej dawki grafomanii. Nic bardziej mylnego! To naprawdę wciągająca, bardzo składnie poprowadzona opowieść, której autor jest prawdziwym miłośnikiem Indii, dzieli się swoją sporą wiedzą, przywołuje żywe wspomnienia, a do pisania przygotował się starannie. Jest to szczere, zaskakująco wzruszające wyznanie. Cezary Borowy

Niesamowita historia. Cezary Borowy

„Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach” – to relacja uczestnika wydarzeń. Barwna, soczysta, osobista, naładowana emocjami i wrażeniami jak Indie. Dostępna tylko poprzez stronę www.przemytnik.pl

Budzi nostalgię i tęsknotę za włóczęgą.
Opowieść o czasach, które nigdy nie wrócą.

O podróżach i ideach, ludziach po drodze, wyjątkowej wspólnocie, której powstanie umożliwiło dzielenie ekstremalnych doświadczeń i uzależnienie od adrenaliny.

[Źródło: https://xiegarnia.pl/ksiazka/spowiedz... ] Spowiedź Hana Solo. Byłem przemytnikiem w Indiach

Spowiedź

REVIEW ✓ TEXASBEERGUIDE.COM Ð Cezary Borowy