Piekielny układ By A.S. Sivar

Pikantna historia miłości z piekła rodem

By ochronić swoją młodszą siostrę, Nicole jest gotowa na wiele. Gdy ojciec dziewcząt oferuje wierzycielowi jedną z córek, starsza z nich wyrusza do klubu go-go, aby negocjować z właścicielem. Spodziewa się wszystkiego, tylko nie spotkania z nieziemsko przystojnym bad boyem, roztaczającym wokół siebie zabójczy urok – a taki właśnie jest Bruno Cabrera. Oboje natychmiast zdają sobie sprawę, że właśnie znaleźli się w punkcie, z którego nie ma już powrotu. Rozpoczynają więc niebezpieczną grę, pełną niedopowiedzeń i narastającego erotyzmu…–  Dobra, mówcie, co powinnam robić. – Ożywiam się.

–  Weźmiesz tę tacę i zaniesiesz do stolika Brunona – wtrąca się Minnie, która właśnie przystanęła obok nas. – Kazał ci się tam zjawić.

Odbieram z rąk Minnie tacę z trzema szklaneczkami wypełnionymi ciemnym alkoholem i odchodzę. Przeciskam się między stolikami i tylko ciężko wzdycham, widząc, jak mężczyźni pożerają mnie wzrokiem, ale staram się sztucznie uśmiechać. Podchodzę do stolika, stawiam na stoliku podkładki, szklaneczki, a przy ostatniej zauważam, że Bruno wzrokiem odsyła swoich kompanów.

–  Usiądź. – Wskazuje miejsce przy sobie. Kiedy tylko siadam, natychmiast się przysuwa, a jego ramię wędruje na skórzane oparcie zaraz za mną. – Ładnie wyglądasz. Pasują ci szpilki. – Uśmiecha się w moją stronę.

Zdziwiona tymi słowami unoszę brew, co zauważa, bo uśmiech na jego twarzy staje się jeszcze szerszy. Nic nie mówiąc, przyglądam się mu przez chwilę, następnie powoli wzrokiem zjeżdżam po czarnej marynarce, białej koszuli, aż do eleganckich spodni i drogich butów. Piekielny układ

CHARACTERS Piekielny układ

Piekielny układ była moją pierwszą stycznością z twórczością tej autorki.

Czy ostatnią?

Myślę, że z chęcią zapoznam się z kolejnymi książkami A.S.Sivar.

Główna bohaterka — Nicole Brandt to dwudziestosiedmiolatka pracująca jako trenerka personalna. Pewnego dnia, kiedy kobieta szykuje się do wyjścia na imprezę ze swoją najlepszą przyjaciółką, niespodziewanie odwiedza ją młodsza siostra Amy. Dziewczyna jest roztrzęsiona, gdyż z powodu długu ich ojca, musi zacząć pracować w jednym z klubów. Nicole jest zła na ojca i jego nieodpowiedzialność, dlatego postanawia udać się do klubu zamiast Amy, by rozmówić się z jego właścicielem.

Kobieta jest zdeterminowana i zła, dlatego za wszelką cenę nie chce dopuścić do tego, żeby jej osiemnastoletnia siostra pracowała w jakimś podejrzanym miejscu.

Właścicielem klubu okazuje się trzydziestodwuletni przystojniak o imieniu Bruno, który od razu robi piorunujące wrażenie na Nicole, zresztą tak samo, jak ona na nim. Mężczyzna przedstawia jej warunki spłaty długu ojca, który wynosi sto tysięcy, a kobieta przyjmuje je i rozpoczyna pracę w jego przybytku, jako kelnerka.

Już od samego początku między głównymi bohaterami niesamowicie iskrzy. Bruno, na każdym kroku pokazuje Nicole, że bardzo mu się spodobała i liczy na to, że dziewczyna podda się jego urokowi osobistemu, zgadzając się na to, by być jego. Jednak mimo że Bruno niesamowicie ją kręci, Nikole postanowiła nie ulegać mu i za wszelką cenę wzbrania się przed przeniesieniem ich znajomości na wyższy poziom.

Jednak czy uda jej się wygrać z pożądaniem?

Historia sama w sobie nie jest zła, uznałabym ją nawet za interesującą, szczególnie że przeczytałam całość i znam już wszystkie motywy i powody, którymi kierował się główny bohater. Jednak nie zmienia to faktu, że już od samego początku doszukiwałam się drugiego dna i tylko czekałam, aż coś nagle wyskoczy, niczym królik z kapelusza.

Właściwie to można powiedzieć, że mam tylko jedno zastrzeżenia, jeżeli chodzi o tę książkę.

A mianowicie kategoria, w której została ona umieszczona. Wydawca kataloguje historię, jako erotyczną, jednak samych scen było w niej stosunkowo mało. A te, które się w niej znalazły były dla mnie trochę za grzeczne, jak na literaturę tego typu! Zdecydowanie spodziewałam się czegoś bardziej pikantnego, więc w ostatecznym rozrachunku potraktowałabym ją jako romans z mafijnym wątkiem w tle. Polish Fajna jak się wylaczy myslenie xD Polish Tą książkę idealnie określa stwierdzenie: z braku laku. Nie porywa w żaden sposób, nie zachwyca, nie rozczula itp. Wciągać też nie bardzo wciąga. Po prostu jest i tyle. Głowni bohaterowie są strasznie nijacy, a w szczególności Brunon. Ani trochę charakteru, jest niby facetem poza prawem, ale tak na prawdę jest ciepłą kluchą, dojeść naprawdę wielkim zawodem, bo na początku zapowiadało się, że będzie twardym facetem. Cała drama pomiędzy bohaterami też jest kijowa, bo moim zdaniem przewinienie było duuuuuuuuże, a „kara” niewielka, on ale cóż poradzić. Polish Ileż samozaparcia kosztowała mnie ta książka, by dobrnąć do ostatniej strony. Do tej pory nie mogę się nadziwić skąd ta pozycja ma tak wysokie noty. Rozumiem, że o gustach sie nie dyskutuje i ile ludzi tyle opinii, ale język literacki w Piekielnym układzie jest dla mnie nie do przyjęcia. Jeżeli do tego dodamy żenujące dialogi, beznadziejnych i nudnych jak flaki z olejem bohaterów oraz mdłą fabułę, to otrzymujemy gniot roku.
Dla mnie totalna porażka. Szkoda czasu. Szczerze odradzam. Polish najlepsza ksiazka jaka kiedykolwiek przeczytalam
dziekuje marti za te szanse Polish

Piekielny