Blood from Blood. Ottavio (Mancuso Family #2) By Katarzyna Małecka

Nie bał się dlatego, że miał wątpliwości, czy to jest ta jedyna. Był przerażony, ponieważ wiedział, że właśnie ona nią jest.

Alessia w wieku siedemnastu lat dowiaduje się, że za rok wyjdzie za mąż. Ta informacja zwala ją z nóg. Jej świat kompletnie się rozpada. Dziewczyna czuje się zraniona i zdradzona.

Jednak los okazuje się dla niej łaskawy. Jej narzeczony, mimo że jest członkiem Camorry, nie wydaje się potworem. Wręcz przeciwnie – jest ciepłym i ułożonym mężczyzną. Nie ma w sobie okrucieństwa, z którego słyną członkowie jego rodziny.

Wkrótce Alessia zrozumie, że Ottavio tak naprawdę skrywał swoją prawdziwą naturę. Po ślubie staje się dla kobiety zupełnie obcym człowiekiem – zimnym i nieczułym – który bierze od niej, co tylko zechce, i nie daje niczego w zamian. Dziewczyna została postawiona przed faktem, że jej przyszłość będzie straszniejsza, niż myślała. Blood from Blood. Ottavio (Mancuso Family #2)

Jeden plus dla autorki za to, że tym razem małżeństwo, które wydawało się że będzie zgodne i udane, po ślubie zaczęło się psuć. Małżonkowie pod presją spłodzenia potomka zaczęli się od siebie oddalać i z każdym miesiącem było coraz gorzej, aż w końcu Alyssa nie wytrzymała i wybuchnęła. No i okazało się, że takiego wybuchu potrzeba było Ottavio, aby zaczął dostrzegać swoją małżonkę. Jednak wrogowie rodziny Mancuso nie śpią i Alyssa okazuje się być słabym punktem, aby uderzyć w Ottavio. Początek dobry, ale przez środek strasznie się wynudziłam, no a później też już nie było wielkiego zaskoczenia. Blood from Blood. Ottavio (Mancuso Family #2) Reread❤️ Blood from Blood. Ottavio (Mancuso Family #2) 1,5*
Jak pierwsza część bardzo przypadła mi do gustu, tak druga okazała się niewypałem. Fabuła przeciętna, główni bohaterowie niedopracowani, zbyt mdli i przewidywalni, do tego język literacki odbiegający poziomem od tego z pierwszego tomu. Rodzice Ottavio okazali się bezdusznymi osobowościami, chociaż w debiucie zostali przedstawieni zupełnie z innej strony. Nie wiem czy to celowy zabieg autorki czy zwykła niespójność.
Ogólnie książka słaba, niczym się niewyróżniająca. Oby to był tylko wypadek przy pracy, bo Pani Katarzyna udowodniła w pierszym tomie, iż pisać potrafi. Blood from Blood. Ottavio (Mancuso Family #2)

Blood

Summary å PDF, DOC, TXT or eBook ✓ Katarzyna Małecka